Aktualności

Nowa biblioteka w Suwałkach

Rozpoczyna się I etap prac koncepcyjnych, którego efektem będzie wybudowanie nowej siedziby Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Nowy obiekt to nie stricte biblioteka, a nowoczesna medioteka. Znajdą się w niej nie tylko książki ale również czytelnia multimedialna, stanowiska komputerowe, sala konferencyjna, przestrzeń dla dzieci, pracownie plastyczne i językowe. Jak będzie wyglądał obiekt? To rozstrzygnie ogłoszony właśnie konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno- architektonicznej Biblioteki.

Nowa biblioteka – jeśli dojdzie do jej realizacji – powstanie w rozwidleniu dróg Reja i Pułaskiego. Budynek będzie miał blisko 3000m2. Środki na budowę obiektu miałyby pochodzić z perspektywy Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Konkurs na opracowanie koncepcji jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia prac nad powstaniem tego obiektu. Po rozstrzygnięciu konkursu Władze Suwałk planują podpisać umowę na opracowanie dokumentacji technicznej.

W konkursie przewidziano oczywiście nagrody:

  • I nagroda: 30 000 zł brutto (trzydzieści tysięcy złotych) oraz zaproszenie do negocjacji w postępowaniu o udzielnie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji, projektowo – kosztorysowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej,
  • II nagroda: 15 000 zł brutto (piętnaście tysięcy złotych),
  • III nagroda: 10.000 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych),
  • wyróżnienie: 5 000 zł brutto (pięć tysięcy złotych).

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin można znaleźć TUTAJ.                        

22
Lipiec