Aktualności

Nowa sportowa baza już czynna

Po raz pierwszy w historii miasta powstała tak duża baza sportowa, której pomysłodawcą i inwestorem są osoby prywatne. Za sprawą Andrzeja Klimasińskiego, suwalskiego przedsiębiorcy oraz jego zespołu w ciągu roku powstała Movement Arena Suwałki, jedyny tego typu obiekt w regionie i jeden z najładniejszych w Polsce. W otwarciu Areny, które miało miejsce w czwartek (8 sierpnia) udział wzięli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec.
 
Zapytany o początki pomysłu na suwalską arenę, A. Klimasiński, stwierdził, że najbardziej cieszy go fakt, że udało się doprowadzić inwestycję do końca. Pierwowzorem był gdański obiekt multisportowy zajmujący się promowaniem głównie dyscyplin akrobatycznych.
 
– Było to nasze marzenie. Łatwo nie było, zwłaszcza w zakresie spełnienia wszystkich norm dotyczących bezpieczeństwa w takiego typu obiekcie, który nie ma jeszcze wypracowanych standardów – dodaje przedsiębiorca.
 
Właściciel budynku w którym zbudowano Movement Arena Suwałki zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem będzie zawiązanie spółki z młodymi fachowcami i pasjonatami parkouru i kalisteniki. Dzięki temu powstał interesujący obiekt, związany z Suwałkami. Udział w nim miało wiele osób, m.in.: Paweł Rozewski, zapalony fan tego typu sportów, Tomasz Dąbrowski, projektant parkour street workout nad Zalewem Arkadia i Damian Dorochowicz, partner biznesowy i dyrektor Areny.
 
Suwalska Arena stanowi obiekt o powierzchni ponad 2 tys. m2, który zaadoptowany został z byłej hurtowni spożywczej przy ul. Szkolnej 4 i podzielony na kilka bogato wyposażonych sektorów. Są w nim 3 sale do squash’a, strefa skoków składająca się 24 trampolin oraz sektory do biegów, przewrotów i akrobacji na drążkach. W wyznaczonych sekcjach nie brakuje licznych przeszkód, na których można uprawiać parkur, a więc murki, walce, bloczki i poręcze. Jest basen z gąbkami, mata sprężynująca i poduszka powietrzna. Bogato prezentuje się także strefa kalisteniki i fitness, umożliwiająca rozwój dynamiki i wytrzymałości oraz koordynację ruchową i zwinność. Będzie więc gdzie popracować na własnym ciałem, wykonując brzuszki, mostki i pompki, ale też wyciskając ciężary. Możliwości sięgną aż po crossfit, fitness, zumbę czy jogę. Uczestnicy będą mogli ćwiczyć i uczyć akrobacji pod nadzorem instruktorów i trenerów.
 
Dla dzieci wydzielona została specjalna baza rekreacyjna, z "Małpim Gajem", basenem z kulkami oraz ścianą wspinaczkową. Na piętrze budynku zlokalizowana jest część kawiarniana. Jest to również dobre miejsce do obserwacji poczynań innych ćwiczących.
Obiekt jest znakomitym miejscem do aktywności dla całych rodzin. Organizatorzy Areny przewidzieli możliwość organizacji turniejów oraz prowadzenie szkółki dla dzieci. Będzie tu można również skorzystać z sal urodzinowych a także animatorów, którzy przygotują milusińskim atrakcje zabawowe. W planach są zajęcia wf dla uczniów i studentów, seniorów, a także osób niepełnosprawnych. Za jakiś czas  możliwe będą firmowe imprezy w arenie laserowego paintballa. Oferta ta uruchomiona będzie po ukazaniu się odpowiednich przepisów.
 
Movement Arena Suwałki czynna jest w dni robocze od godz. 12.00, a w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 21.00.

09
Sierpień