Aktualności

Odwiedziły nas miasta partnerskie

Dni Miasta to zawsze moment gdy do Suwałk przyjeżdzają przedstawiciele naszych zaprzyjaźnionych miast. W Jarmarku Kamedulskim wzięły udział władze: Grande – Synthe we Francji, Alytusa i Mariampola z Litwy oraz delegacje z Cesis na Łotwie i Voru z Estonii, a także Tarnopol z Ukrainy. Rozmowy dotyczyły przyszłości współpracy w tym ważnej kwestii jaką są projekty, które mogą być finansowane z nowej perspektywy Unii Europejskiej.

- Cieszę się, że możemy spotkać się i dalej podtrzymywać naszą wieloletnią współpracę. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować wymianę sportowo- edukacyjną wśród naszej młodzieży oraz mieć możliwość realizacji projektów transgranicznych i kulturalnych – mówił podczas oficjalnego spotkania w Urzędzie Miejskim w sobotę (6 sierpnia) Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkCieszę się, że jesteście tu z nami i bierzecie udział w święcie naszego miasta – dodał Prezydent.

Współpraca Suwałk z innymi europejskimi miastami ma swoją wieloletnią tradycję. Najdłużej bo aż 44 lata współpracujemy z francuskim Grande – Synthe.

Od Władz Miasta Tarnopol na Ukrainie Czesław Renkiewicz otrzymał odznakę za pomoc, którą mieszkańcy Suwałk oraz nasz samorząd okazał ogarniętej wojną Ukrainie.

06
Sierpień