Aktualności

Ostatnie zawody w starym roku

13 grudnia 2014 roku w hali Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej, odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików. Na starcie stanęła rekordowa liczba 380 zawodników reprezentujących 87 klubów z całej polski. Suwalski Klub Karate wystawił 8 zawodników.

Trzech seniorów, czworo juniorów i jednego młodzika. Po raz pierwszy tak dobrze spisali się nasi zawodnicy startujący w seniorach. W kategorii do 65 kg Mateusz Muczyński pokonał wszystkich przeciwników i zajął I miejsce. Wojciech Żytkiewicz w kategorii do 70 kg powtórzył taki sam wynik, i też zdobył złoty medal. Zaś w kategorii do 75 kg, po raz pierwszy startujący na Pucharze Polski Seniorów Sebastian Biłbak zajął bardzo dobre II miejsce. Nasi juniorzy zgromadzili aż 5 medali. Damian Biłbak wygrał kumite i został mistrzem w kategorii do 60 kg i zajął też II miejsce w kata juniorów.
Marlena Drażba i Michał Karpowicz zajęli I miejsce w walkach reżyserowanych, i dodatkowo w kumite zdobyli brązowe medale. Marlena zajęła III miejsce w kumite do 55 kg juniorek, a Michał III miejsce w kumite do 65 kg juniorów.
Junior Mateusz Gajewski i młodzik Krzysztof Alicki tym razem odpadli w eliminacjach i wrócili bez medali. W sumie 8 medali indywidualnych to bardzo dobry wynik podsumowujący bardzo dobry rok dla suwalskiego karate.

Podsumowanie startów w 2014 roku:

W sumie w bieżącym roku nasi zawodnicy wystartowali w 13 turniejach, począwszy od Mistrzostw Województwa, poprzez Turnieje Kwalifikacyjne, Mistrzostwa Polski, aż do Mistrzostw Europy włącznie. Zawodnicy zaliczyli
183 starty, zdobywając 108 medali. Najcenniejsze to te z Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Na Mistrzostwach Polski zdobyliśmy 15 medali:
Mistrzostwa
Polski Seniorów - 2 medale brązowe, Mistrzostwa Polski Młodzieżowców - jeden medal złoty, jeden srebrny i dwa brązowe. Akademickie Mistrzostwa Polski - jeden medal złoty. Mistrzostwa Polski Juniorów trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe. No i 4 najcenniejsze medale zdobyte na Mistrzostwach Europy, które zdobyli: Michał Karpowicz, brązowy medal - Mistrzostwa Europy Juniorów w konkurencji kata. Damian Biłbak, złoty medal - Mistrzostwa Europy Kadetów w kumite do 50 kg. Daniel Biłbak, srebrny medal - Mistrzostwa Europy Kadetów w kumite do 55 kg. Mateusz Krejpcio, srebrny medal - Mistrzostwa Europy Młodzieżowców, kumite do 75 kg.
Drużynowo nasze najlepsze wyniki w tym roku to Mistrzostwo Polski Juniorów i Wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców Polskiego Związku Karate.

źródło: Marek Krejpcio