Aktualności

PDM Suwałki dokończy remont Utraty i budowę ul. 100-lecia Niepodległości

Suwalska firma wygrała przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg i Zieleni. Dzięki inwestycji zostanie dokończony remont ul. Utrata na odcinkach, które pozostały do wykonania po rozpoczętych w ubiegłym roku pracach. Ta sama firma dokończy również budowę ul. 100-lecia Niepodległości. Łącznie inwestycje pochłoną prawie 3 mln zł.

Remont ul. Utrata wykonany będzie na odcinku od ul. Dwernickiego do ul. Waryńskiego w miejschach gdzie nie połozono rok temu nowych "dywaników" asfaltowych. Prace mają zakończyć się w październiku. W sumie inwestycja pochłonie 848 709 zł. Miasto na remont tej drogi pozyskało 550 000 zł dotacji z Ministerstwa Infrastruktury. Warto zaznaczyć, że dzięki dotacji i korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu postanowiono ogłosić przetarg na remont ul. Podhorskiego.

W ostatnich dniach podpisana została umowa na dokończenie prac przy budowie ulicy 100-lecia Niepodległości (drogi, która połączy ul. Utratę i Sejneńską). Suwalski PDM wykona inwestycję za kwotę 1 998 540,57zł. Prace mają zostać wykonane do 30 września 2020 roku. Po przejściu procedur odbiorowych droga zostanie otwarta i przejezdna z końcem października tego roku.

05
Sierpień