Aktualności

PEC sprzeda prąd dla PWIK i PNT

Prezesi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Parku Naukowo – Technologicznego podpisali półroczne umowy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej na zakup prądu. PEC od 1 lipca do końca tego roku będzie dostarczał prąd do obu firm. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już od 1 stycznia w suwalskim Zespole Szkół Technicznych.

- Dążymy do synergii i samowystarczalności energetycznej Miasta Suwałki. W dobie drożejących nośników energii oraz niepewności związanej z brakiem zakontraktowanego dostawcy szukamy rozwiązań, które pozwolą nam obniżyć koszty funkcjonowania naszych jednostek – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który był obecny przy podpisaniu umów.

W ciągu całego roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej produkuje taką ilość prądu, która w zupełności zaspokoiłaby miejskie potrzeby związane z funkcjonowaniem wszystkich suwalskich jednostek oraz oświetlenia ulicznego. Dodatkowy prąd w przyszłości wyprodukuje zaplanowana do budowy spalarnia odpadów.

- Jest to swego rodzaju próba czy kupno energii od naszej miejskiej spółki komunalnej w perspektywie długofalowej opłaci nam się bardziej niż jej zakup od państwowego dostawcy. Na dziś wyliczenia pokazują, że tak. Nasze doświadczenie pozwoli władzom miasta podjąć stosowne decyzje w przyszłości – dodaje Łukasz Kurzyna, Prezes Zarządu PWIK w Suwałkach.

02
Czerwiec