Aktualności

Pierwsze przetargi rozstrzygnięte

Wiemy już kto dostarczy Miastu Suwałki 12 autobusów napędzanych gazem CNG. To firmy AutoSan i Solaris Bus. Za ten zakup suwalski samorząd zapłaci w sumie ponad 16 mln zł. Wymiana taboru autobusowego jest realizowana w ramach projektu dofinansowanego środkami z Unii europejskiej. Wartość całego działania to blisko 30 mln zł. Dofinansowanie to prawie 26 mln zł.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego pod koniec 2019 roku była dostawa 15 fabrycznie nowych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG w tym: 3 autobusy typu midi, 11 autobusów typu maxi,  1 autobus typu mega. Udało się rozstrzygnąć przetarg na zakup.

Niestety nie wpłynęła żadna oferta na 3 autobusy typu midi dlatego już w przyszłym tygodniu Miasto Suwałki ogłosi ponownie przetarg na tę część zamówienia.

Jeżeli chodzi o rozstrzygnięte przetargi to prezentuje się to następująco:

  • 11 autobusów typu maxi dostarczy firma Auto San za kwotę 14 368 860 zł
  • 1 autobus typu mega dostarczy firma Solaris Bus za kwotę 1 783 500 zł.

Umowy zostaną podpisane jeszcze w tym miesiącu, a autobusy powinny być dostarczone do Suwałk pod koniec tego roku.

Oprócz tego w ramach całego projektu założono m.in. następujące działania:
  • zakup systemu dynamicznej informacji pasażerskiej (15 szt. monitorów i 2 kompletów tablic informacyjnych do obecnych autobusów i 10 szt. tablic elektronicznych na przystanki);
  • przystosowanie budynku warsztatu i diagnostyki PGK do obsługi autobusów CNG;
  • przebudowa ul. Daszyńskiego obejmującą m.in. wykonanie ścieżki rowerowej i chodnika, zatoki i przystanku, zjazdów. NA to zadanie jest już ogłoszony przetarg.
  • rozbudowa ul. Leśnej wraz z połączeniem do ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego. Inwestycja jest już realizowana przez firmę PDM Suwałki za kwotę 3 109 279 zł.
  • wdrożenie miejskiego systemu roweru obejmującego m.in. 12 stacji rowerowych (w tym 3 stacje do ładowania rowerów elektrycznych) z terminalami i stojakami, zakup 120 rowerów w tym. Tu również jest już ogłoszony przetarg na dostawę, montaż i zarządzanie.  

14
Luty