Aktualności

Pierwszy „nakrętkomat” w Suwałkach

W sąsiedztwie Biblioteki Publicznej przy ul. Emilii Plater w czwartek (3 grudnia) ustawiony został „nakrętkomat” – czyli popularne urządzenie do zbiórki plastikowych nakrętek. Zakup pięknego, czerwonego serca sfinansował właściciel Hurtowni Elektrycznej „Elektromil”. W przyszłym tygodniu na Pasażu Grande – Synthe ustawiony zostanie drugi nakrętkomat, który zakupiony został przez suwalskich Radnych z klubu Łączą nas Suwałki. Jeżeli inicjatywa spotka się z zainteresowaniem ze strony Suwalczan podobne urządzenia zostaną ustawione w innych częściach miasta.

Dochód ze sprzedaży nakrętek wrzuconych do nakrętkomatów zostanie przekazany na cele charytatywne.

- To taka mała rzecz, niewielki zakup, a najistotniejsze jest to, że dzięki temu można komuś pomóc. Cieszę się, że finansując kupno nakrętkomatu możemy wesprzeć te działanie oraz wesprzeć osoby, które potrzebują pomocy – powiedział Zbigniew Ślaski, właściciel Hurtowni Elektrycznej Elektromil.

Jak zaznaczył Radny z klubu "Łączą nas Suwałki" Kamil Klimek kupno „nakrętkomatów” to odpowiedź na głosy Suwalczan, którzy wnioskowali o ustawienie takich urządzeń.

- W imieniu Prezydenta Suwałk dziękuję za wsparcie samorządu w zakupie nakrętkomatów. Początkowo chcieliśmy sfinansować ich zakup ze środków budżetu miasta jednak znalazły się osoby, które zgodziły się kupić urządzenia za własne pieniądze. Jeżeli urządzenia będą systematycznie wypełniane to na pewno pojawią się kolejne, które ustawione będą w różnych częściach Suwałk – zadeklarował Kamil Sznel, Kierownik Biura Prezydenta Miasta.

03
Grudzień