Aktualności

Początek konsultacji w sprawie Mediateki

W środę (12 czerwca br.), spotkaniem w Aquaparku, rozpoczęły się konsultacje społeczne związane z budową Kreatywnego Centrum Książki, Nauki, Edukacji i Technologii w Suwałkach – czyli Mediateki. To pierwsze z zaplanowanych wydarzeń konsultacyjnych dot. tego projektu. Konsultacje prowadzone będą do 31 lipca. Wyniki zostaną przedstawione do 30 dni od zakończenia konsultacji.

Uwagi można zgłosić na formularzu konsultacyjnym dostępnym m.in. w Bibliotece, Urzędzie Miejskim, na imprezach miejskich, spotkaniach z mieszkańcami (zaplanowane miejsca: Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa nr 4 w Suwałkach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach) i na stronie https://bpsuwalki.pl/mediateka-konsultacje/

- Chcemy zapytać mieszkańców Suwałk o opinie w sprawie budowy tego obiektu. To nie jest nowość. O budowie Mediateki mówimy już od kilku lat. Jednak cały czas sprawa powraca stąd pomysł konsultacji społecznych. Nie Radni, nie urzędnicy czy pracownicy biblioteki. Niech to mieszkańcy wydadzą jednoznaczną opinię czy są za tą inwestycją – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Cieszę się, że w spotkaniu bierze udział tyle osób. To znak, że żywo się tym Państwo zainteresowali – podsumował swoje wystąpienie rozpoczynające spotkanie Prezydent Suwałk.

W trakcie spotkania została przedstawiona prezentacja dot. projektu a także przeprowadzona sesja pytań i odpowiedzi z jego uczestnikami. Dyskusja dot. m.in. stanu obecnego jednostek bibliotecznych i przyszłych zmian związnych z planowaną inwestycją, zasad dostępności budynku, możliwości wykorzystania nowego budynku przez różne grupy społeczne i instytucje w naszym mieście (młodzież, seniorzy, organizacje kulturalne etc.). Wszystkie pytania pozwolą na jeszcze lepszą analizę projektu. 

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksowym materiałem mającym na celu porównanie obecnej struktury funkcjonowania Biblioteki Publicznej oraz przyszłej Mediateki a takze na kolejne spotkania konsultacyjne, które odbędą się w następnym tygodniu:

  • 17 czerwca 2024 r. (poniedziałek), godzina 16.30, Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im.gen.bryg.pil. W.Urbanowicza w Suwałkach (ul. Szpitalna 66);
  • 20 czerwca 2024 r. (czwartek), godzina 16.30, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach (ul. Wojska Polskiego 13).

Poniżej link do prezentacji dot. tego projektu (również do pobrania poniżej):
https://tiny.pl/d1z1c

Link do wirtualnej wycieczki po mediatece:
https://www.youtube.com/watch?v=B0J1LmZ0lCw

13
Czerwiec