Tradycyjnie, jak co roku, władze Suwałk stawiają znicze na grobach znanych Suwalczan m.in. Józefa Gajewskiego, Grzegorza Wołągiewicza, Teofila Noniewicza, Jana Schmidta czy Wawrzyńca Gałaja. Czesław Renkiewiewicz, Prezydent Suwałk apeluje do mieszkańców Suwałk by pamiętać również o innych ważnych miejscach w Suwałkach i uczcić je symbolicznym zniczem.
Znicze stanęły również na grobach Jana Kaszuby, a także prof. Edwarda Franciszka Szczepanika uhonorowanego tytułem ''Zasłużony dla Miasta Suwałk", księdza Jerzego Zawadzkiego - Honorowego Obywatela Suwałk oraz na pomniku Sybiraków i przy pomniku Katyńskim.
- Chciałbym również skierować do mieszkańców Suwałk specjalny apel. Być może stanie się to nową tradycją w naszym mieście. 1 listopada idąc na cmentarz zapalmy znicz w miejscach, w których mieszkali, żyli czy pracowali znani Suwalczanie oraz w tych miejscach, które naprawdę warto upamiętnić – apeluje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Apel ma związek z tym, że być może nie każdy ma możliwość dotarcia na cmentarz parafialny przy ulicy Bakałarzewskiej by uhonorować wybitne postacie tworzące historię naszego Miasta. Dlatego prosimy by 1 listopada pamiętać o takich miejscach jak:
- Kościuszki 16- kamienica Alfreda Wierusz Kowalskiego
- Kościuszki 31- kamienica Marii Konopnickiej
- Kościuszki 27- dom Lechosława Marszałka
- Kościuszki 72- kamienica Samuela Orgelbranda, miejsce mordowania przez komunistów
- Waryńskiego 2- dom Abrahama Sterna
- Hamerszmita 10- dom Miłoszów
- Hamerszmita 5- dom Karola Majerskiego
- Plaza, dawny areszt- miejsce mordowania Polaków w latach 1939-1956
- Gałaja 47- dom Aleksandry Piłsudskiej
- Obelisk w Parku Konstytucji 3 Maja
- Pomnik Jana Pawła II