Aktualności

Prezydent otrzymał votum zaufania oraz absolutorium

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w środę (26 czerwca) Radni Rady Miejskiej tradycyjnie jak co roku rozpatrywali wniosek o udzieleni absolutorium Prezydentowi Suwałk za wykonanie budżetu miasta w ubiegłym roku. Nowością wynikającą ze zmiany przepisów jest głosowanie nad udzieleniem votum zaufania, które poprzedzone jest debatą nad raportem o stanie miasta.
- Pomysł przygotowywania Raportów o stanie Miasta w naszym mieście nie jest niczym nowym. Pierwszy taki dokument opublikowaliśmy w 2010 roku raportując to co wydarzyło się w Suwałkach w 2009 roku – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - Dokument o którym będziemy debatować to publikacja, która w kompleksowy, usystematyzowany i przejrzysty sposób pokazuje najważniejsze dziedziny życia Suwałk: społeczną, gospodarczą, infrastrukturalną, przestrzeń miejską oraz zarządzanie miastem według stanu na koniec 2018 roku. Raport ma dostarczyć Państwu rzetelnej i niezbędnej wiedzy na temat stanu naszego miasta i pozwolić na wyrobienie własnej opinii na ten temat – rozpoczął swoje przemówienie Prezydent Suwałk.
Z treścią Raportu o stanie miasta za 2018 rok można zapoznać się klikając w TEN LINK.
Po dyskusji, w której wzięły udział wszystkie ugrupowania zasiadające w suwalskiej Radzie Miejskiej Radni podjęli decyzję o udzieleniu Prezydentowi Suwałk votum zaufania. „Za” głosowali Radni klubów Łączą nas Suwałki oraz Koalicji Obywatelskiej. „Przeciw” byli Radni z Prawa i Sprawiedliwości oraz Mieszkańcy Suwałk.
Z zapisem wideo z posiedzenia Sesji Rady Miejskiej będzie można zapoznać się klikając w TEN LINK.
Po głosowaniu nad votum zaufania Skarbnik Miasta Wiesław Stelmach przedstawił Sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Suwałki za 2018 rok. Po tej prezentacji – już bez debaty – Radni podjęli decyzję o udzieleniu Prezydentowi Suwałk absolutorium.
„Za” głosowali Radni klubów Łączą nas Suwałki oraz Koalicji Obywatelskiej. „Przeciw” byli Radni z Prawa i Sprawiedliwości. Mieszkańcy Suwałk wstrzymali się od głosu.
Prezentację z wykonania budżetu Suwałk można znaleźć na poniższych slajdach.

27
Czerwiec