Aktualności

Prezydent otrzymał votum zaufania oraz absolutorium

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się we wtorek (30 czerwca) Radni Rady Miejskiej tradycyjnie jak co roku rozpatrywali wniosek o udzieleni absolutorium Prezydentowi Suwałk za wykonanie budżetu miasta w ubiegłym roku. Odbyło się również głosowanie nad udzieleniem votum zaufania, które poprzedzone jest debatą nad raportem o stanie miasta.

- Pomysł przygotowywania Raportów o stanie Miasta w naszym mieście nie jest niczym nowym. Pierwszy taki dokument opublikowaliśmy w 2010 roku raportując to co wydarzyło się w Suwałkach w 2009 roku – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - Dokument o którym będziemy debatować to publikacja, która w kompleksowy, usystematyzowany i przejrzysty sposób pokazuje najważniejsze dziedziny życia Suwałk: społeczną, gospodarczą, infrastrukturalną, przestrzeń miejską oraz zarządzanie miastem według stanu na koniec 2019 roku. Raport ma dostarczyć Państwu rzetelnej i niezbędnej wiedzy na temat stanu naszego miasta i pozwolić na wyrobienie własnej opinii na ten temat – rozpoczął swoje przemówienie Prezydent Suwałk.


Po dyskusji, w której wzięły udział wszystkie ugrupowania zasiadające w suwalskiej Radzie Miejskiej oraz mieszkańcy Suwałk, którzy zebrali wymagane prawem 50 podpisów poparcia - Radni podjęli decyzję o udzieleniu Prezydentowi Suwałk votum zaufania. „Za” głosowali Radni klubów Łączą nas Suwałki oraz Koalicji Obywatelskiej. „Przeciw” byli Radni z Prawa i Sprawiedliwości oraz Mieszkańcy Suwałk. Jeden z Radnych Prawa i Sprawiedliwości „wstrzymał się od głosu”.

Po głosowaniu nad votum zaufania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk przedstawił Sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Suwałki za 2019 rok.

Po tej prezentacji oraz debacie – Radni podjęli decyzję o udzieleniu Prezydentowi Suwałk absolutorium.

„Za” głosowali Radni klubów Łączą nas Suwałki oraz Koalicji Obywatelskiej. „Przeciw” byli Radni z Prawa i Sprawiedliwości. Mieszkańcy Suwałk wstrzymali się od głosu.

Prezentacje z Raportu o Stanie Miasta i wykonania budżetu Suwałk można znaleźć w poniższych załącznikach.

30
Czerwiec