Aktualności

Prezydent pogratulował strażakom

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotkał się w poniedziałek (17 stycznia) ze strażakami, którzy brali udział w ubiegłotygodniowej bardzo głośnej akcji ratowania życia 2-miesięcznemu chłopcu, który się dusił. Bohaterem jest młodszy ogniomistrz  Łukasz Piłat, który od 10 lat jest strażakiem ale ma też 13 letnie doświadczenie jako ratownik medyczny.

- Chciałem pogratulować postawy. To dziecko i jego rodzice mieli niesamowite szczęście, że trafili na tak dobrze wykwalifikowane osoby. Cieszę się, że nasi suwalscy strażacy są tak dobrze przygotowani by pomagać innym osobom – powiedział w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w obecności bryg. Arkadiusza Buchowskiego, Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach oraz kpt. Roberta Sendy, dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 1 w Suwałkach.

Przypomnijmy że w środę (12 stycznia) do JRG zgłosiła się kobieta, która poinformowała strażaków, że jej dziecko przestaje reagować i ma problemy z oddychaniem. Obecni w jednostce strażacy z Łukaszem Piłatem na czele od razu pomogli dziecku, które dziś jest zdrowe i bezpieczne.

17
Styczeń