Aktualności

Przetarg na budowę nowego żłobka miejskiego

Miasto Suwałki ogłosiło w poniedziałek (11 lutego) przetarg na modernizację zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 6, na potrzeby nowego miejskiego żłobka. Budynek ma być gotowy do 30 listopada 2019 r. Swoje oferty wykonawcy mogą składać do 1 marca. Władze Suwałk starają się też o dofinansowanie tej inwestycji z programu „Maluch+” 2019.
Obecnie w kolejce na przyjęcie do żłobka miejskiego czeka ponad 400 maluchów. Nowy żłobek diametralnie wpłynie na zmniejszenie tej liczby. Tym samym jednostka będzie funkcjonowała w 3 lokalizacjach: żłobek na północy miasta, do którego uczęszcza 109 maluchów, obiekt w centrum Suwałk, gdzie opiekę znalazło 96 dzieci oraz nowa lokalizacja,
przy ul. Kościuszki, gdzie opiekę znajdzie 122 maluchów. Będzie to też pierwszy żłobek dostosowany w pełni do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Na parterze budynku powstaną miejsca dla 65 dzieci, natomiast na piętrze dla 57 maluchów. Łącznie utworzone zostaną 122 nowe miejsca dla dzieci w wieku do lat 3. Kamienica przejdzie generalny remont, zostanie w całości przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (w tym zostanie zamontowana winda hydrauliczna). Teren zostanie utwardzony i uporządkowany. W ramach inwestycji zaprojektowano małą architekturę, w tym urządzenia placów zabaw.
- Obserwując jak duże zapotrzebowanie jest na tę formę opieki już od dłuższego czasu chciałem doprowadzić do sytuacji by w Suwałkach powstał kolejny żłobek miejski. Była to też jedna z moich obietnic wyborczych – wyjaśnia Czesław RenkiewiczNajlepszym miejscem z uwagi na powstające duże osiedla mieszkaniowe na południu Suwałk jest właśnie kamienica przy ul. Kościuszki 6. Dlatego już od dłuższego czasu czynię zabiegi, by właśnie  w tym miejscu powstała taka placówka – tłumaczy Prezydent Suwałk.

11
Luty