Aktualności

Punkt szczepień w Arenie gotowy do pracy

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk odwiedził w piątek (30 kwietnia) halę sportowo-widowiskową Suwałki Arena, na której od niedzieli (2 maja) rusza punkt szczepień powszechnych przeciwko COVID-19 przygotowany przez Miasto Suwałki we współpracy z firmą Revita. Punkt ma przyspieszyć proces szczepienia Suwalczan, którzy już od rana dostają skierowania na szczepienia na najbliższą niedzielę.

- W Suwałkach powstaną 2 punkty szczepień powszechnych przeciwko COVID-19. Wspólnie z Adamem Szałandą, Dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach podjąłem współpracę w celu utworzenia jednego z nich na terenie suwalskiego szpitala. Wyposażyliśmy punkt w sprzęt, niezbędne meble i oznakowanie. W ostatnich dniach zapadła jednak decyzja, że ten punkt prowadzić będzie Marszałek Województwa. Mimo to postanowiłem, że zostawiamy na potrzeby tego punktu całe wyposażenie, które zostało tam skierowane. Punkt zacznie działać 4 maja – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Punkt w hali Suwałki Arena, który odwiedził dziś Prezydent Suwałk jest już gotowy do pracy. Miasto wykonało tam niezbędne prace adaptacyjne oraz szczegółowe oznakowanie. Punkt przeszedł też kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia.

CENTRALA INFORMACYJNA DS. SZCZEPIEŃ W SUWAŁKI ARENIE: 733002717 lub 877352052
 • 2 maja punkt w Suwałki Arenie będzie działał od godziny 11.00 do 20.00.
 • 3 maja punkt będzie pracował w godzinach: 8.00 do 15::00.

- Przewidujemy, że punkt szczepień w hali Suwałki Arena będzie funkcjonował co najmniej do 30 czerwca. Data końcowa uzależniona jest od tempa szczepień, czyli od bieżącej dostępności szczepionek oraz zainteresowania Suwalczan i mieszkańców Suwalszczyzny. Dlatego też zachęcam Państwa do tego by wziąć udział w programie szczepień. To obecnie jedyna droga do wyjścia z pandemii i powrotu do normalnego życia – dodaje Prezydent Suwałk.

Po długim weekendzie majowym Punkt Szczepień Powszechnych w hali Suwałki Arena będzie działał w następujących godzinach:
 • poniedziałek - piątek: od 7.00 do 18.00
 • sobota i niedziela: od 8.00 do 15.00

Od 17 maja Punkt Szczepień Powszechnych w hali Suwałki Arena będzie działał w następujących godzinach:
 • poniedziałek - piątek: od 10.00 do 18.00
 • sobota i niedziela: od 8.00 do 15.00

Do szczepienia zarejestrować się można tak jak do tej pory, przez każdą z niżej wymienionych dostępnych ścieżek:
 • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
 • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333  o treści: SzczepimySie
 • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

Informacje dotyczące przygotowania do szczepienia oraz kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem do wypełnienia przez pacjenta dostępne są TUTAJ.
Zalecamy wcześniejsze wypełnienie formularza i zgłoszenie się z nim do Punktu Szczepień Powszechnych.
Ponadto informujemy, iż e-skierowanie na szczepienie nie zostanie wystawione, jeśli w ciągu ostatnich 90 dni pacjent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pojawi się ono na Internetowym Koncie Pacjenta później.
Więcej informacji na stronie pacjent.gov.pl oraz gov.pl/szczepimysie

Tryb/proces szczepienia:

 1. pomiar temperatury przy wejściu do PSP/Areny;
 2. wstępna weryfikacja poprawności zarejestrowania pacjenta w systemie (m.in. zgodność godzin) – UWAGA! Nie będziemy obsługiwać osób, które przyjdą szybciej, aniżeli wyznaczona godzina (max 30-40 minut przed szczepieniem)!!! - holl wejściowy Areny;
 3. ew. rejestracja do szczepienia (osoby zainteresowane) - jeżeli danego dnia pozostaną wolne dawki szczepionek - holl wejściowy Areny;
 4. wstępna weryfikacja medyczna pacjenta - wypełnienie dedykowanej ankiety medycznej (można przynieść już wydrukowaną i wypełnioną) - holl wejściowy Areny;
 5. przejście do punktu szczepienia (9 stanowisk) - weryfikacja medyczna, podanie szczepionki, wyznaczenie terminu 2. szczepienia - hala główna Areny;
 6. przejście do poczekalni poszczepiennej - obowiązkowy pobyt przez 15 minut - hala główna Areny;
 7. opuszczenie PSP/Areny.

30
Kwiecień