Aktualności

Rozpoczynamy wiosenne porządki

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotkał się w poniedziałek (4 marca) z przedstawicielami suwalskich służb mundurowych, miejskich firm i spółek oraz prezesami spółdzielni mieszkaniowych by omówić i zaplanować najważniejsze prace porządkowe, które są konieczne do zrealizowania w związku z nadchodzącą wiosną.

– Organizujemy te spotkanie w związku z kończącą się zimą, która w tym roku nie była zbyt uciążliwa. W powietrzu czuć już, że idą cieplejsze dni. Dlatego w tym roku szybciej niż to robiłem zazwyczaj zarządzam wiosenne porządki. Do końca kwietnia całe miasto powinno być uporządkowane – poczynając od stanu dróg po nasadzenia zieleni i kwiatów.– mówił  Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach ma za zadanie m.in. uprzątnięcie i przygotowanie ulic, chodników i ścieżek rowerowych po zimowym utrzymaniu, uporządkowanie zieleńców (wygrabienie liści i zebranie śmieci), odnowienie poziomego malowania ulic miasta, mycie słupów sygnalizacji świetlnej, znaków pionowych, lamp, odnowienie ławek. Priorytetowym  zadaniem jest ukwiecenie miasta. Zarząd Dróg i Zieleni przygotowuje dokładnie 44 135 szt.  sadzonek kwiatów i 320 sztuk krzewów oraz 120 drzew.
Zaplanowane drzewa do nasadzeń wiosną 2024r.
1. ul. Sikorskiego - teren przy PWiK
2. ul. Sikorskiego - przy szeregówkach (ul. Filipowska)              
3. ul. Utrata - od wagi do ul. Innowacyjnej
4. ul. Pileckiego
5.  ul. Szpitalna.

Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach TBS spółka z o.o. oraz zarządcy spółdzielni mieszkaniowych mają za zadanie uprzątnięcie administrowanych terenów po zimowym utrzymaniu (chodniki, place zabaw, podwórka, zieleńce), dokonanie wiosennego przeglądu nieruchomości (uzupełnienie brakujących elementów np. klosze, wybite szyby, odnowienie klatek, drzwi). Zwrócenie uwagi na gniazda śmieciowe, kontenery, wejścia do klatek i zejścia do piwnicy.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Suwałkach ma za zadanie przegląd wiosenny autobusów komunikacji miejskiej,  umycie wewnątrz i zewnątrz  wszystkich samochodów, dbanie o porządek na miejskim targowisku oraz uprzątnięcie po okresie zimowym cmentarza komunalnego wraz z przyległym parkingiem.
 
Straż Miejska ma zwrócić szczególną uwagę na stan chodników przy posesjach prywatnych, sprzątanie terenów przez właścicieli psów.

Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie musiał uporządkować administrowane przez siebie tereny.

04
Marzec