Aktualności

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia związane z pandemią

Wzrastająca liczba osób chorych na COVID-19, a co najważniejsze bardzo szybki wzrost zajętych łóżek w szpitalach oraz osób znajdujących się pod respiratorami spowodował, że polski rząd postanowił wprowadzić kolejne obostrzenia. Ogłosili je w piątek (23 października) Mateusz Morawiecki, Premier RP oraz Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.

Najważniejsze to fakt że cała Polska od soboty (24 października) zostaje strefą czerwoną i obowiązywać w niej będą wcześniej ustalone restrykcje. Nowe najważniejsze obostrzenia są następujące:

  • szkoły podstawowe - klasy od 4 do 8 będą pracować w trybie zdalnym, a dzieci (do 16 roku życia) w godzinach od 8 do 16 będą mogły przebywać na zewnątrz tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych.
  • w ciągu dwóch kolejnych tygodni lokale gastronomiczne mogą oferować pożywienie jedynie na wynos,
  • spotkania do 5 osób spoza gospodarstwa domowego – z wyłączeniem wykonywania obowiązków zawodowych,
  • program ochrona seniorów – seniorzy powyżej 70 roku życia są proszeni o pozostanie w domach. Zaopiekować się ma nimi „Korpus wsparcia seniorów” zrzeszający Wojska Obrony Terytorialnej, Wojsko, harcerzy i wolontariuszy.
  • zamknięcie sanatoriów

Jak zapowiedział Minister Zdrowia efekty wprowadzonych ograniczeń w postaci obniżenia liczby nowych przypadków zachorowań  mają przyjść w ciągu 10-14 dni.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć tutaj.

23
Październik