Aktualności

Seniorzy szykują się na Olimpiadę

Na drugą Suwalską Olimpiadę Seniorów zapraszają Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Suwalska Rada Seniorów. Tym razem konkurencje będą odbywały się niemal przez cały rok, od marca do października. Olimpiadzie patronuje Prezydent Miasta Suwałk.
Podobnie, jak w ubiegłym roku, w Olimpiadzie mogą wziąć udział seniorzy z Suwałk w wieku powyżej 60 lat. O udziale w zawodach decyduje tylko kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.
Zawodnicy będą rywalizować w pięciu konkurencjach.
Najpierw, już w sobotę 23 marca w Aquaparku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Suwałk Seniorów w Pływaniu. Start o godzinie 10.
Następnie, w poniedziałek 8 kwietnia seniorzy wezmą udział w Zawodach Strzeleckich w Klubie LOK Wigry, przy ul. M. Konopnickiej 2. 
W Zawodach Lekkoatletycznych im. Ryszarda Roguckiego uczestnicy zmierzą się w niedzielę 9 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym, przy ul. Wojska Polskiego 2.
Wycieczka rowerowa odbędzie się w sobotę 7 września. Trasa będzie prowadziła z Suwałk przez Gawrych Rudę i Stary Folwark. W przypadku tej konkurencji nie będzie liczył się czas ani miejsce na podium, a jedynie udział.
Ostatnią konkurencją będzie Turniej bowlingowy, który zostanie rozegrany w poniedziałek 7 października w MK Bowling (Suwałki Plaza), przy ul. Gen. J. Dwernickiego 15.
Szczegóły, regulamin oraz zapisy pod numerem telefonu 87 566 32 81, osobiście w dziale Sportu, Rekreacji i Marketingu, e-mail aneta.walendykiewicz@osir.suwalki.pl oraz na stronie www.osir.suwalki.pl
Organizatorzy zapraszają nie tylko do udziału, ale także do kibicowania zawodnikom.

14
Marzec