Aktualności

Siatkówka plażowa w roli głównej

W sobotę oraz niedzielę na Suwałki Beach Arenie w przepięknych okolicznościach przyrody nad zalewem Arkadia odbył się ogólnopolski turniej siatkówki plażowej Pogodne Suwałki CUP. Warto zaznaczyć, iż w tym roku rozgrywki zaliczały się do turniejów rankingowych więc zawodnicy walczyli o cenne punkty do Mistrzostw Polski. Pula nagród w całym wydarzeniu wynosiła 17.000 PLN.

 W rozgrywkach wzięło udział 20 drużyn m.in. z Wrocławia, Rzeszowa oraz Gdyni. W bardzo silnie obsadzonym turnieju zwycięstwo odniosła para Ociepski Marcin /  Kądzioła  Michał (Ostróda / Łódź). W tym roku w wielkim finale tryumfatorzy pokonali parę z w. opolskiego / w. warmińsko-mazurskiego Pietraszko Paweł / Mielczarek Wiktor. Na najniższym stopniu podium stanął duet z w. śląskiego / w. dolnośląskiego Maciej Kałuża / Paweł Lewandowski, którzy w finale pocieszenia pokonali parę z w. mazowieckiego Lewicki Bartosz / Maziarek Tomasz.

Nagrody i puchary zwycięzcom wręczyli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Waldemar Borysewicz, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 

- Chcemy żeby siatkówki plażowej było w Suwałkach jeszcze więcej. Dziękuję wszystkim za zorganizwanie tego przedsięwzięcia i zawodnikom, którzy przyjechali z różnych części kraju. Dobrze by było, żeby w przyszłym roku w tym turnieju wystartowali również suwalczanie - mówił Prezydent Suwałk.

tekst: OSiR Suwałki

19
Sierpień