Aktualności

Straż Miejska namierzyła nielegalne wysypisko

W środę (20 lutego) do Straży Miejskiej w Suwałkach wpłynęło zgłoszenie dot. zanieczyszczenia odcinka ulicy Stanisława Staniszewskiego w Suwałkach. W efekcie oględzin miejsca i okolicy strażnicy trafili na ogromne nielegalne wysypisko śmieci.
- Patrol, który udał się na ulicę Staniszewskiego potwierdził nieznaczne zanieczyszczenie ulicy, które mogłoby pochodzić z drogi gruntowej prowadzącej w kierunku wschodnim. Ślady i koleiny pozostawione na drodze gruntowej wskazywały na ruchu ciężkiego sprzętu – relacjonuje Grzegorz Kosiński, Komendant Straży Miejskiej - Stan drogi gruntowej uniemożliwił dalsze rozpoznanie sprawy przy użyciu samochodu, dlatego też w czwartek użyliśmy drona, który zarejestrował w tym rejonie miejsce, na które wywożony jest gruz. Były tam też ustawione kontenery na nieczystości – dodaje Kosiński.
Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach dotarli na zlokalizowane miejsce. Okazało się, że w rejonie naturalnego cieku wodnego wywożone są odpady pochodzące z rozbiórek. Z uwagi na rozmiar wysypiska na miejsce wezwano pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatura w Suwałkach, którzy przejęli dalsze prowadzenie sprawy.

21
Luty