Aktualności

Straż Pożarna świętuje

Suwalscy strażacy oraz druhowie ochotnicy z Powiatu Suwalskiego zorganizowali w niedzielę (22 maja) Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem Trzydziestolecia Państwowej Straży Pożarnej. Na placu przed Komendą PSP przy ulicy Witosa można było podziwiać sprzęt ratowniczy oraz wyposażenie, a także niedawno oddaną do użytkowania nową siedzibę strażaków.

Zebranych licznie gości powitał Arkadiusz Buchowski, Komendant Miejski PSP w Suwałkach. Były okolicznościowe przemówienia, wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie nagrodzono również druhów ochotników oraz Adriana Miszkiela, który w marcu uratował dwoje dzieci przed utonięciem na tzw. „Kaczym Dołku”.

Na koniec wręczone zostały okolicznościowe medale z okazji 30-lecia PSP. Jeden z nich trafił do Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk.

- Jesteście gwarantem bezpieczeństwa w naszym mieście i regionie. My możemy spać spokojnie, kiedy Wy zawsze jesteście na służbie ratując ludzkie mienie i życie. Dziękuję za Waszą służbę, która z każdym rokiem czyni z Was coraz bardziej uniwersalną formację. Walczycie nie tylko z pożarami ale wspieracie też działania państwa i samorządu w walce z koronawirusem czy pomagacie przy ukraińskich uchodźcach – mówił w trakcie swego przemówienia Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Życzę Wam tylu samu powrotów co wyjazdów na akcje. Zawsze będąc w pracy, w Urzędzie przy ulicy Mickiewicza myślę o Was, kiedy wyjeżdżacie z sąsiadującej z ratuszem jednostki. Zawsze Wam kibicuję i trzymam za Was kciuki i wiem, że my Suwalczanie możemy na Was liczyć – dodał Prezydent Suwałk, który na ręce Komendanta Miejskiego oraz Tadeusza Chołko, Prezesa Oddziału Powiatowego Związku OSP w Suwałkach wręczył listy okolicznościowe, a jednej z "ochotniczek" kwiaty.

22
Maj