Aktualności

Suwałki już w świątecznej szacie

Uroczyste rozświetlenie choinki miejskiej i innych ozdób świątecznych na Placu Marii Konopnickiej odbyło się w piątek (06.12) w Suwałkach. Także od mikołajek świąteczną szatę przybrały miejskie ulice i budynki.

W tym roku rozświetlenie ozdób miało wyjątkową oprawę, to za sprawą samej choinki. Na Placu Marii Konopnickiej stanęła bowiem całkiem nowa, prawie 9 metrowa konstrukcja świetlna w kształcie właśnie świątecznego drzewka. Wszystko to dzięki pieniądzom sponsorów. Na choinkę złożyło się bowiem osiem suwalskich firm i instytucji: EL-BEST, TECHMAR, SAPPO, INSTALATOR, SPEC-EL, UNITECH, FH SZULC HURTOWNIA ELEKTRYCZNA i Stowarzyszenie Energetyków Polskich w Suwałkach. Ze sceny wszystkim przedsiębiorcom słowa uznania za ten gest przekazywał, i wręczył symboliczne podziękowania, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

- Dziękuję Państwu za pozytywną odpowiedź na moją prośbę o sfinansowanie zakupu miejskiej choinki. Cieszę się bardzo z tego, że w naszym mieście są przedsiębiorcy, którym na sercu leży piękno i estetyka Suwałk. Widzicie tu Państwo wspaniałych ludzi, serdeczne słowa podziękowania i uznaniamówił Prezydent. – Natomiast wszystkim Państwu tu zgromadzonym życzę wspaniałej zabawy dziś i wiele dobrego na nadchodzące święta dodał.

Odpalenia choinki, przy aplauzie licznie zgromadzonych suwalczan, dokonał Prezydent Suwałk wspólnie ze Zdzisławem Przełomcem, Przewodniczącym Rady Miejskiej i przedstawicielami wszystkich firm - sponsorów.

O wyjątkową oprawę artystyczną całego wydarzenia zadbał Suwalski Ośrodek Kultury. Były świąteczne piosenki w wykonaniu Studia Piosenki Świetlik i taneczne popisy bałwanków oraz Mikołajów ze Studia RADOŚĆ. Przed publicznością wystąpił też Mikołajkowy Band.

06
Grudzień