Aktualności

Suwałki w pierwszej dziesiątce w kraju

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało swój doroczny ranking związany z wydatkami na inwestycje wśród polskich samorządów. Miasto Suwałki awansowało w zestawieniu polskich miasta na prawach powiatu aż o 7 miejsc na 10 pozycję. Na jednego mieszkańca Suwałk przypada 1214,30 zł inwestycji.
Z roku na rok Władze Suwałk inwestują coraz więcej pieniędzy. W latach 2014-2016 w tym samym rankingu nasze miasto zajmowało 22 lokatę.
Miasto Suwałki pod tym względem wypada o wiele lepiej niż inne miasta podobnej wielkości w naszym regionie Łomża – pozycja 14, Ostrołęka – pozycja 43, Biała Podlaska - pozycja 47.
Również awansujemy w rankingu zamożności polskich miast na prawach powiatu. Plasujemy się obecnie w pierwszej połowie stawki. Za rok 2018 zajmujemy 21 pozycję spośród 48 miast.
- Z czystym przekonaniem można stwierdzić, że nasz samorząd jest naturalnym liderem w tej części kraju – mówi Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk.
Wyróżnienie za zajecie 10 miejsca odebrał Wiesław Stelmach – Skarbnik Miasta Suwałki podczas XVII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów.

07
Październik