Aktualności

Święto Policji w Suwałkach

Suwalscy policjanci uczcili wczoraj swoje święto. Funkcjonariusze otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe. Były gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności m.in. od Łukasza Kurzyny, zastępcy Prezydenta Suwałk.

W suwalskiej jednostce Policji mianowania na wyższe stopnie otrzymało 75 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów awansowało 2 policjantów, w korpusie aspirantów przyznano awanse 31 policjantom, w korpusie podoficerów 30 zaś 12 w korpusie szeregowych. Akty mianowania wręczył Komendant Miejski Policji w Suwałkach młodszy inspektor Bartosz Lorenc.

Podczas tegorocznego Święta Policji obecni byli również nowo przyjęci policjanci, którzy ślubowali „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od 3 nowych funkcjonariuszek przyjął szef suwalskich policjantów. Zanim jednak młode adeptki suwalskiej Policji będą mogły wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka je, rozpoczynające się już wkrótce, kilkumiesięczne szkolenie w jednej z policyjnych szkół.

22
Lipiec