Aktualności

Trzy medale suwalskich karateków

Przekazujemy komunikat Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin (https://www.facebook.com/SuwalskiKlubKarateKyokushin), jednocześnie gratulując zawodnikom świetnych wyników.

"2 października 2022 roku w Radzyminie odbył się turniej karate, Otwarty Klubowy Grand Prix Mazowsza Kyokushin.

W zawodach wystartowało 164 zawodników z 24 klubów. Zawody były startem sprawdzającym dla zawodników którzy są właśnie w trakcie przygotowań do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 4-5 listopada w Sofii.

Z naszej trójki zakwalifikowanych zawodników pojechali wystartować dwaj bracia Tomasz i Kacper Kluczyńscy. Jolanta Płońska musiała niestety leczyć przeziębienie. Nasi zawodnicy biorąc pod uwagę okres przemęczenia związany z przygotowaniem do ME, wypadli dobrze. Tomek w kata drużynowym zajął I miejsce, wraz z  Zuzanną Ludziejewską i Filipem Lenkiewiczem z Radzymina, z którymi w tej konkurencji wystartuje w Bułgarii. Dodatkowo dołożył III miejsce w kumite młodzieżowców do 70 kg, w tej kategorii wiekowej z racji ukończenia 18 lat wystartował po raz pierwszy. Młodszy brat Kacper wystartował w kumite kadetów do 65 kg i także zajął III miejsce. Kacper w tej samej kategorii wystartuje w Sofii na ME.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach".