Aktualności

Umowa na ul. Leśną podpisana

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał w piątek (10 stycznia) umowę z firmą PDM Suwałki dotyczącą przebudowy układu komunikacyjnego w południowej części Suwałk. Za kwotę 3 109 279 zł rozbudowana będzie ul. Leśna wraz z połączeniem do ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego. Inwestycja zakończy się 30 września 2020r. Na tę inwestycję Miasto Suwałki pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Prace będą polegać na rozbiórce istniejącej nawierzchni ulicy i wykonaniu robót ziemnych, ustawieniu nowego krawężnika, obrzeża, wykonanie podbudów, ułożenie kostki betonowej na chodnikach, wykonanie nawierzchni jezdni i ścieżki rowerowej z warstw asfaltowych, wykonanie zjazdów, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, wykonanie oświetlenia ulicznego i zieleni.
- To nie jedyna inwestycja prowadzona w tej części Suwałk. Prace wykonane w ramach podpisanej dziś umowy to składowa większego projektu. Układ drogowy połączy się z ulicą prowadzącą na nowo wybudowane suwalskie lotnisko. Umowa na tę inwestycję jest już podpisana a prace mają zakończyć się do końca czerwca tego roku i pochłoną 1,5 mln zł. Połowa to dofinansowanie ze środków Wojewody Podlaskiego – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Cały układ drogowy poprawi między innymi dojazd do zakładów położonych w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej leżących przy ul. Raczkowskiej oraz suwalskiego lotniska.

10
Styczeń