Aktualności

W 2019 roku skok cywilizacyjny – rekordowy budżet przyjęty

Wydatki w wysokości ponad 516 mln zł, dochody na poziomie ponad 470 mln zł, inwestycje za blisko 140 mln zł, wydatki na oświatę – 136 mln zł, na pomoc społeczną i rodzinę ponad 100 mln zł, znaczące podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Trudny ale skutkujący skokiem cywilizacyjnym dla Suwałk – tak można określić projekt Budżetu Miasta Suwałki na 2019 rok przyjęty w środę (19 grudnia) przez Radę Miejską w Suwałkach. Za projektem głosowało 14 radnych, 6 było przeciw. 2 wstrzymało się od głosu.
- Bez wątpienią będzie to jeden z trudniejszych do wykonania budżetów w historii Suwałk. Dlatego, że ten projekt jest konsekwencją roku bieżącego ze względu na złożony i olbrzymi proces inwestycyjny dziejący się w naszym mieście – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Jednak po jego zrealizowaniu Suwałki dokonają skoku cywilizacyjnego. Jest to budżet bezpieczny i optymalny jednak nieidealny – podsumował Prezydent Suwałk.
Po Sesji Radni przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.
Ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych wydatków i dochodów w Budżecie Miasta na rok 2019 można zapoznać się na poniższych slajdach.

19
Grudzień