Aktualności

WIGRASZEK 2024

Zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek popularyzuje amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Po raz dwudziesty pierwszy na suwalskich scenach młodzi aktorzy dokonają podsumowania swoich dokonań artystycznych, skonfrontują się z adeptami teatru z innych zakątków Polski. W programie festiwalu, oprócz spektakli konkursowych i towarzyszących, znajdą się również spotkania warsztatowe i animacje artystyczne.

 Oficjalne otwarcie FESTIWALU i spektakl „Istny cyrk” odbędzie się w dniu 13 czerwca br. o godz. 18:00 (sala im. Andrzeja Wajdy).
 
„Istny cyrk” spektakl towarzyszący w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2024 w wykonaniu Teatru Przebudzeni
Jak dalece i przewrotnie można pojmować piękno i brzydotę, normalność i dziwaczność, świętość, obsceniczność i wolność..? Gdzie są granice do przełamania duszy? Czy zostały przekroczone? Odpowiedzią na pytania są: zdrowy dystans, humor, pasja, samorealizacja, poczucie wartości i wiary we własne siły – nawet tych najsłabszych stron.
 

Inspiracją do stworzenia spektaklu stały się osobiste przeżycia aktorów – sytuacje, wydarzenia, ludzie, słowa, zdania, epitety, jak również sytuacje i sceny, które Zespół napotkał na swojej twórczej drodze. Ponadto przy pracy nad scenariuszem cennym źródłem okazały się takie filmy, jak: „Człowiek – słoń”, „Cyrk Motyli”, „Dziwolągi” oraz książka „Jarmark Odmieńców”. Materiały te okazały się być adekwatne do doświadczeń aktorów i przesłania spektaklu.

poprawiony


istny cyrk

10
Czerwiec