Aktualności

Włócznia Jaćwingów – ostatnie dni na zgłoszenia kandydatów. Rusza sprzedaż biletów.

Jeszcze 13 dni potrwa nabór wniosków do Nagrody Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów za 2023 rok. Laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się 10 lutego 2024r. w hali Suwałki Arena. Gwiazdą wydarzenia będzie Zespół Organek w ramach trasy MTV Unplugged. Sprzedaż biletów na te wydarzenie ruszy już 27 grudnia.

Nagroda Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów to jedno z najważniejszych wyróżnień w naszym mieście. Na przestrzeni dwóch dekad nagrodę otrzymało ponad 100 osób, firm, instytucji czy stowarzyszeń. Wszystkie bez wątpienia zasłużone dla społeczności całego miasta.

Regulamin jest następujący:

  • Wśród pięciu wyróżnień pojawi się nagroda Włóczni Jaćwingów „z diamentem”, która będzie przyznawana za szczególne osiągnięcia lub działania na rzecz Suwałk. Co więcej mogą ją otrzymać również laureaci Włóczni z lat poprzednich.

  • Dodatkowo diamentowi laureaci będą poproszeni by posadzić swój dąb w specjalnej alei dębów, która powstała w tym roku na suwalskich bulwarach. Każde drzewo będzie nazwane imieniem nagrodzonej osoby.

  • Laureatów 3 nagród będą wybierać nagrodzeni Włócznią Jaćwingów w dwóch poprzednich latach. O pozostałych dwóch Włóczniach w tym statuetce z diamentem decydować będzie Prezydent Suwałk.

Zapraszamy do zgłaszania wniosków oraz udziału w balu w lutym przyszłego roku.

Oprócz terminu – czyli 10 lutego 2024 r. – znana jest już program wydarzenia.

Z wyjątkowym koncertem w ramach trasy MTV Unplugged wystąpi Zespół Organek. Filar grupy – Tomasz Organek to laureat nagrody Włócznia Jaćwingów sprzed dwóch lat.

Oprawę muzyczną zapewni zespół Sound Like Jazz oraz Dj Adam.

Sprzedaż biletów na bal rozpocznie się 27 grudnia 2023r. Koszt to 350 zł od osoby. Bilety będzie można kupić w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury lun na stronie: http://bilety.soksuwalki.eu/

Regulamin przyznawania nagrody Prezydenta Suwałk Włóczni Jaćwingów określa Zarządzenie Nr 411/ 2022 z dnia 9 listopada 2022 roku w sprawie ustanowienia Nagrody Prezydenta Miasta Suwałk "Włócznia Jaćwingów".

Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.

Poniżej znajdą Państwo również do pobrania wniosek zgłoszeniowy, który należy złożyć osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Suwałkach lub przesłać wypełniony za pomocą poczty elektronicznej na adres pkp@um.suwalki.pl

19
Grudzień