Aktualności

Włócznie Jaćwingów wręczone

Uroczyste wręczenie Włóczni Jaćwingów – dorocznych Nagród Prezydenta Suwałk odbyło się w sobotę (2 marca) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas balu karnawałowego. Prestiżowe wyróżnienia trafiły do siedmiu osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla Suwałk w minionym roku.
- Po raz kolejny spotykamy się aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej – mówił podczas gali wręczenia nagród Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.Kandydatów do nagrody zgłaszają sami mieszkańcy, a ostatecznego wyboru, przy mojej akceptacji, dokonuje kapituła złożona z laureatów Nagrody z dwóch poprzednich lat – dodał.
Poniżej prezentujemy listę nominowanych osób i instytucji, które w tym roku otrzymały Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Suwałk:
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego oraz realizację kompleksów mieszkaniowych cenionych przez Suwalczan otrzymała: Firma Racis Development – Pan Szymon Racis.
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za zaangażowanie na rzecz organizacji Suwałki Blues Festivalu, promocję Suwałk w kraju i za granicą oraz za wkład dla rozwoju suwalskiej kultury otrzymał: Jan Chojnacki.
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za upowszechnianie historii, kultury, zwyczajów, mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny poprzez liczne wydawnictwa otrzymało: Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” w Suwałkach.
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za długoletni i stabilny rozwój firmy oraz ugruntowaną pozycję na suwalskim rynku, a także za wsparcie działań sportowych otrzymał: Pan Walerian Drażba – właściciel przedsiębiorstwa WALMAR Drażba Sp. j.
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za hart ducha, przełamywanie wszelkich barier, wytrwałość, promocję Suwałk oraz osiągnięcie wielu imponujących sukcesów sportowych otrzymał: Jerzy Broc
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za starania o suwalską obwodnicę, manifestowanie wraz z Suwalczanami konieczności realizacji tej inwestycji, za nadchodzący moment, w którym mieszkańcy Suwałk poczują się w swoim mieście bezpieczniej i bardziej komfortowo otrzymał: Społeczny Komitet Wsparcia Budowy Obwodnicy Suwałk.
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za: 40 lat partnerskiej współpracy z Suwałkami i przyjaźni francusko-polskiej otrzymało: Miasto Grande – Synthe.
Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy.

03
Marzec