Aktualności

WOŚP zagrała na Stacji Pogodne Suwałki

Tegoroczny finał WOŚP połączony został z zimową, suwalską imprezą - Stacją Pogodne Suwałki. Wszystko zaczęło się w niedzielne (12 stycznia) popołudnie od kąpieli morsów w suwalskim Zalewie Arkadia. Był również zimowy bieg  pn. „Zimowa piątka – bieg policz się z cukrzycą” oraz zimowy marsz nordic walking pn. „Pogodne Suwałki”. 100 pierwszych osób, które zapisało się do biegu „Zimowej piątki” otrzymało od organizatorów czapkę ze specjalnym napisem Suwałki -42 st. Celsjusza. Dodatkowo bieg miał charakter charytatywny – opłaty za udział zostały przekazane na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wśród osób kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach i Jacek Niedźwiedzki, Wiceprzewodniczący Rady.

Wiele atrakcji czekało na mieszkańców również w hali Suwałki Arena. Atrakcje dla najmłodszych, zajęcia z piłki nożnej i boksu, siłowanie na rękę, sklejanie modeli samolotów, gry planszowe, klocki lego i zabawa przy muzyce na żywo - hala praktycznie na cały dzień zamieniła się w suwalskie centrum rozrywki. Podczas zabawy wręczone zostały również nagrody najlepszym biegaczom i biegaczkom, którzy wzięli udział w "Zimowej Piątce" oraz przyznano dodatkowe nagrody za najlepiej przebranych biegaczy.

Całość zakończyło "Światełko do nieba" nad Zalewem Arkadia.

13
Styczeń