Aktualności

Wsparcie seniorów

Trzy kluby seniora czekają na Suwalczan w wieku powyżej 60 lat. W tym roku kluby poprowadzą: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w lokalu przy ul. Ciesielskiej 15, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” przy ul. Chopina 6 a oraz Stowarzyszenie Kulturalne Kostroma i Stowarzyszenie Kulturalne Kostroma Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG "Mroczne Bractwo" w centrum miasta. Umowy o dofinansowanie klubów przez Miasto Suwałki podpisał w ubiegły piątek Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk.
Kluby są czynne cztery dni w tygodniu. Oferują zajęcia artystyczne, umysłowe, zdrowotne i spotkania integracyjne. Są otwarte dla każdego mieszkańca Suwałk w wieku powyżej 60 lat. Nie trzeba się zgłaszać, ani zapisywać, każdego dnia można dołączyć do grupy klubowiczów. Ci, którzy już korzystają z oferty działających od trzech lat klubów podkreślają, że to doskonały sposób na samotność i smutki „jesieni życia”.
Działalność Klubów Seniora zostanie w tym roku wsparta przez Miasto Suwałki kwotą 165 tys. zł. Dodatkowo, 10 procent kosztów działania każdego z klubów (w postaci finansowej i wolontariatu) dołożą w ramach tzw. wkładu własnego organizacje pozarządowe, prowadzące kluby.

11
Luty