Aktualności

Wypełniając PIT pamiętaj, że możesz zostać posiadaczem Suwalskiej Karty Mieszkańcy

Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. W tym roku zmieniły się zasady związane z rozliczeniem ale warto wspomnieć o tym w kontekście Suwalskiej Karty Mieszkańca – bowiem by starać się o jej uzyskanie trzeba wykazać, że podatek dochodowy trafił właśnie do Miasta Suwałki. Z SKM korzysta już niemal 30% mieszkańców naszego miasta.
Dlatego też informujemy o możliwości ewentualnego wpisania na pierwszej stronie formularza PIT adresu zamieszkania w Suwałkach, który będzie uprawniać do złożenia wniosku o wydanie Suwalskiej Karty Mieszkańcy i skorzystania z udogodnień przewidzianych w programie SKM.
- Proszę pamiętać, że wypełniany przez państwa PIT wymaga podania adresu zamieszkania, nie adresu zameldowania. Jeżeli, z różnych względów, jesteście Państwo zameldowani poza Suwałkami, ale faktycznie mieszkacie Państwo w Mieście Suwałki, zachęcam do wpisania w formularzu PIT suwalskiego adresu zamieszkania – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Osoby, które faktycznie mieszkają w Suwałkach, a złożyły już deklarację podatkową podając w formularzu PIT inny adres zamieszkania, mogą zaktualizować swoje dane poprzez złożenie w urzędzie skarbowym formularza ZAP-3.
Aktualizacja danych adresowych poprzez podanie faktycznego adresu zamieszkania znajdującego się na terenie Miasta Suwałki, będzie uprawniać do skorzystania z oferty Suwalskiej Karty Mieszkańca - przy składaniu wniosku należy okazać kopię formularza ZAP-3 z pieczątką wpływu do urzędu skarbowego.
Suwalska Karta Mieszkańca mimo, że to dość nowy program jest już bardzo popularna wśród Suwalczan. Z programu korzysta już blisko 30% mieszkańców naszego miasta. Dokładne statystki prezentują się następująco:

  • liczba przyjętych wniosków: 9 095,
  • liczba zarejestrowanych kart: 20 278,
  • liczba wydanych kart: 18 771,
  • liczba zarejestrowanych kart:
  • zwykłych (białych) – 13 662,
  • osób niepełnosprawnych (niebieskich) – 578,
  • rodzin wielodzietnych (zielonych) – 3 697,
  • seniora (żółtych) – 2 341.
  • 151 wniosków złożono elektronicznie

- Przypomnę, że SKM uprawnia m.in. dzieci i młodzież do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej, a także suwalskich przedszkoli. To również szereg ulg związanych z korzystaniem chociażby z Aquaparku, a także oferty prywatnych przedsiębiorców. Partnerami programu SKM jest już 29 firm – podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

18
Marzec