Aktualności

Z wizytą u suwalskich czworaczków

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotkał się dziś z rodziną Państwa Urszuli i Szymona Witkowskich, którym 17 października urodziły się czworaczki: Malwina, Mikołaj, Marcel i Milan. Państwo Witkowscy mają też starszą córkę Maję. Rodzina otrzymała od Miasta Suwałki prezent w postaci bonów zakupowych o wartości 20.000 zł oraz zapewnienie, że jeszcze w tym miesiącu zostanie przyjęty specjalny program osłonowy, który pomoże rodzinie w utrzymaniu dzieci.

- To niecodziennie wydarzenie i zgodnie z tym co sprawdziliśmy pierwsza tego typu sytuacja by suwalskiej rodzinie urodziły się czworaczki. Gratulujemy Państwu, a jednocześnie życzymy dużo siły i cierpliwości w wychowaniu dzieci – informuje Prezydent Suwałk.

Najważniejsze jest to, że dzieci są zdrowe. Jednak opieka nad nimi to bardzo dużo pracy i poświęcenia. Rodzice mówią, że najgorsze są noce kiedy pomiędzy karmieniami mają bardzo mało czasu na sen, a i ten nie zawsze da się wykorzystać.

Rodzinie pomagają bliscy, znajomi oraz sąsiedzi jednak potrzebne jest tu docelowe rozwiązanie. Dlatego Czesław Renkiewicz w trakcie rozmowy z rodzicami Malwiny, Mikołaja, Marcela, Milana i 2-letniej Mai poinformował, że w trybie pilnym pracuje nad wdrożeniem specjalnego programu, który wesprze rodzinę w 3 pierwszych latach życia czworaczków.

Stąd pomysł uruchomienia w Suwałkach programu „Wieloraczki 3+”.

  • Celem Programu jest zapewnienie pomocy i wsparcia rodzinom – mieszkańcom Miasta Suwałki, którzy wychowują troje lub więcej dzieci urodzonych podczas jednego porodu
  • Zakłada się, że rodzice mają otrzymywać świadczenie pieniężne w wysokości 8.000,00 zł rocznie na każde dziecko urodzone podczas jednego porodu - do ukończenia 3. roku życia.

- Każdy rodzic wie jak dużym wyzwaniem jest opieka nad dzieckiem i opieka nad nim we wczesnych latach życia. Mam nadzieję, że nasz program pomoże rodzinie w tym najtrudniejszym okresie opieki nad noworodkami – podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

18
Grudzień