Aktualności

Projekt Budżetu Miasta na 2024 rok - rekordowy, prospołeczny, prorozwojowy.

Rekordowe ponad 666 mln zł dochodów i ponad 685 mln zł wydatków. Blisko 140 mln zł na inwestycje. 30 mln zł na podwyżki dla pracowników miejskich i nauczycieli. Ponad 19 mln zł deficytu w tym na działalność bieżącą miasta. To główne założenia projektu budżetu miasta, który w poniedziałek (20 listopada) został zaprezentowany dziennikarzom podczas konferencji prasowej.

- Z wielką satysfakcją mogę powiedzieć, że to budżet optymalny, prospołeczny i prorozwojowy. Założyliśmy w nim podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zarabiających najniższą  krajową ale tez i dla tych, którzy zarabiają więcej. Na podwyżki mogą też liczyć nauczyciele. W sumie na podwyżki przeznaczymy 30 mln zł – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w trakcie spotkania z dziennikarzami – To również rekordowy budżet pod kątem dochodów majątkowych czyli środków zewnętrznych, które wynoszą prawie 124 mln zł. Oznacza to, że na inwestycje wydamy w przyszłym roku tylko ponad 15 mln zł z własnych środków. Sumując te dwie kwoty będzie to prawie 140 mln zł na miejskie inwestycje m.in. w drogi i obiekty oświatowe – dodał Prezydent Suwałk.

- Projekt tego budżetu pozwala spokojnie i bezpiecznie realizować zadania Miasta Suwałki. Przygotowując ten budżet dbaliśmy bardzo o optymalizację dochodów i racjonalizację wydatków – podsumowała Anna Cyran, Skarbnik Miasta.

Ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych wydatków i dochodów w projekcie Budżetu Miasta na rok 2024 można zapoznać się na poniższych slajdach.

20
Listopad