Aktualności

XXIII Suwalski Kaziuk

W niedzielę (5 marca) już po raz XXIII został zorganizowany Suwalski Kaziuk. Wydarzenie co roku przyciąga w okolice ulicy Patli przed kościołem pod wezwaniem Świętego Kazimierza Królewicza tłumy Suwalczan. Tradycyjnie były stragany z rękodziełem, artystycznym rzemiosłem, ludowe przysmaki kuchni regionalnej, pisanki i wiele innych produktów. Natomiast na plenerowej scenie można było  zobaczyć ludowe zespołu i kapele z Suwalszczyzny.

Całość otworzyli między innymi ksiądz Lech Łuba, były proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Kazimierza Królewicza, Jarosław Zieliński, Poseł na Sejm RP i Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

- Chciałbym w imieniu suwalskiego samorządu bardzo serdecznie podziękować parafii pod wezwaniem Kazimierza Królewicza za to, że współorganizuje to wydarzenie od ponad 20 lat tworząc niesamowitą atmosferę – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - Organizujemy to wydarzenie żeby wrócić do naszych tradycji, do korzeni, do naszej kultury – dodał Prezydent Suwałk.

Kaziuk to tradycyjny odpustowy jarmark, który od czterystu lat odbywa się w Wilnie w dzień Świętego Kazimierza. Od kilkunastu lat Kaziuki organizowane są również w polskich miastach. Ten organizowany w Suwałkach cieszy się niesłabnącą popularnością.

05
Marzec