Aktualności

Nowe nasadzenia w Suwałkach

Wraz z nadejściem wiosny pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni rozpoczną nasadzenia przeróżnych roślin na terenie całych Suwałk. Pojawi się prawie 50.000 nowych kwiatów, ponad 100 drzew i 400 krzewów.

- Za miesiąc rozpocznie się kalendarzowa wiosna. Dlatego też pracujemy nad właściwym zaplanowaniem nowych nasadzeń. Przedstawiona przez Zarząd Dróg i Zieleni propozycja została zaakceptowana i wraz z ustąpieniem śniegu będą mogły ruszyć pierwsze prace – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W tym roku na suwalskich rabatach i skwerach pojawi się imponująca liczba 49 200 sztuk kwiatów. Warto dodać, że zakupionych zostanie 22 700 szt. roślin. Resztę stanowić będzie własna hodowla pracowników Zarządu Dróg i Zieleni i będzie to 12 000 szt. aksamitek i starców popielatych, 14 000 szt. bratków, stokrotek i niezapominajek oraz 500 szt. pacioreczników.

Ukwiecenia pojawią się w dotychczasowych miejscach czyli: Parku Konstytucji 3-go Maja, na latarniach, na Pl. Marii Konopnickiej, na skarpie przy ul. Noniewicza, na kwietnikach u zbiegu ulic Utrata i Waryńskiego, u zbiegu ulic ul. Mickiewicza – Gałaja, u zbiegu ulic E. Plater i Sikorskiego.

W parku przy PKP rabata zostanie obsadzona niskimi krzewami kwitnącymi i roślinami jednorocznymi, a napis 300 lat Suwałki na ulicy Podhorskiego zamieni się w napis "Pogodne Suwałki".

Kwietniki przy dworcu PKS i przy Radiu 5 stworzą rabaty mieszane. Skarpa u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Łąkowej z uwagi na to, iż jest to rabata mieszana będzie uzupełniana kwiatami jednorocznymi.

Na Pl. Św. Krzyża pozostaną kwiaty w kolorze biało czerwonym, tak samo obsadzony zostanie  kwietnik przy Pomniku Żołnierzy Września 1939r.

Zostaną wykonane też całkowicie nowe nasadzenia. Na bulwarach powstaną 2 konstrukcje, które prezentujemy na wizualizacjach.


Ponadto planowane jest obsadzenie ronda 300-lecia Suwałk u zbiegu ulic Utrata i 100-lecia Niepodległości oraz północny pas zieleni wzdłuż ul. Aleksandry Piłsudskiej.  

Oprócz kwiatów Zarząd Dróg i Zieleni zamierza w tym roku przeprowadzić nasadzenia 103 szt. drzew liściastych i iglastych oraz 400 szt. krzewów liściastych.

Łączna powierzchnia terenów zielonych, które są pod opieką Zarządu Dróg i Zieleni to aż 108 ha, z czego już 500 m2 stanowią łąki kwietne.

25
Luty